Kasa fiskalna dla prawnika – nowy obowiązek

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Wraz z początkiem 2015 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące obowiązku stosowania kas fiskalnych. Dotychczas brano pod uwagę roczny obrót kancelarii prawnych. Jednak teraz bez względu na jego wysokość prawnicy są zobligowani do zakupu urządzeń rejestrujących.

Kancelarie prawne mają różne potrzeby, dlatego przed wyborem odpowiedniego urządzenia, warto skonsultować się z osobą znającą się na tego typu sprzęcie. Najlepiej żeby był to profesjonalny sprzedawca, który bez trudu rozpozna potrzeby osoby świadczącej usługi prawne i pomoże znaleźć najlepszą kasę fiskalną.

Osoby świadczące usługi prawnicze oraz usługi doradztwa podatkowego mają czas do 1 marca 2015 roku na dostosowanie się do nowych obowiązków. Ministerstwo Finansów zdecydowało się na zmiany w dotychczasowym rozporządzeniu na prośbę urzędów skarbowych i samych klientów. Zadaniem nowych przepisów jest ujawnienie obrotów prawników i wydawanie potwierdzeń za usługi w postaci paragonów. W myśl nowych przepisów kasa fiskalna dla prawnika jest obowiązkowa, a zwolnieni z posiadania tego typu urządzeń zostali notariusze objęci wpisem do repertorium A i P.

Urządzenie rejestrujące dla osób pracujących w kancelariach prawnych powinno być proste w obsłudze, eleganckie i poręczne. Dodatkowo kasa fiskalna dla prawnika powinna być nowoczesna i wyposażona w elektroniczną kopię paragonów oraz szybki mechanizm drukujący. Wyróżniać ją powinny niewielkie gabaryty i mała waga, dzięki którym bez trudu zmieści się w teczce lub kieszeni. Przyda się również bardzo wydajny akumulator, który bez podłączania do źródła zasilania będzie pracować przez wiele godzin.  Ponadto kasa fiskalna dla prawnika powinna pasować do wystroju pomieszczenie i doskonale się prezentować na biurku w kancelarii prawnej.

Jeżeli zakupimy i zarejestrujemy kasę w przewidzianym terminie otrzymamy zwrot na pierwszy zakup tego rodzaju urządzenia. Wynosi on do 90 % wartości urządzenia, ale maksymalnie 700 zł na każdą zgłoszoną kasę. Zdecydowanie warto skorzystać z opcji.

Related Articles