Jaka kasa fiskalna dla mechanika sprawdzi się najlepiej w warsztacie?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Wszyscy mechanicy, którzy prowadzą prywatne warsztaty, na pewno usilnie poszukują już dla siebie odpowiedniej kasy fiskalnej ponieważ czasu na jej montaż pozostało już stosunkowo niewiele. Skąd takie zainteresowanie kasami w branży mechanicznej? Wszystko z tego powodu, że Ministerstwo Finansów postanowiło znowelizować przepisy prawa związane właśnie z kasami. Zgodnie z nowym rozporządzeniem między innymi warsztaty mechaniczne i stacje obsługi pojazdów są zobowiązane do montażu takiej kasy już od 1 marca 2015 roku i to niezależnie od wysokości dochodów. Do tej pory wielu mechaników korzystało ze zwolnienia przysługującego w momencie, gdy roczne obroty firmy są niższe niż 20 tysięcy złotych, ale obecnie jest to już niemożliwe. Jaka kasa sprawdzi się więc najlepiej w przypadku warsztatu mechanicznego?Na wstępie warto poruszyć tutaj jedną, chyba dość ważną kwestię. Kasa fiskalna dla mechanika jest obowiązkowa od 1 marca 2015 roku, a więc tego dnia należy już otworzyć firmę z uruchomionym urządzeniem. Niedotrzymanie terminu to pewna kara finansowa, ale także pewna strata dofinansowania. Jeśli zamontujemy bowiem kasę w terminie, i jest to pierwsze nasze urządzenie tego typu, to z automatu należy nam się zwrot aż 90% kosztów poniesionych na jej zakup. Nie warto się spóźniać, gdyż zwrot ten to maksymalnie 700zł.

Tak naprawdę jednak kasa fiskalna dla mechanika wcale nie musi być bardzo droga, ponieważ nie jest koniecznym to, aby urządzenie to oferowało nie wiadomo jak dobre parametry techniczne. W przypadku warsztatów mechanicznych licz się jakość wykonania, a w szczególności wytrzymałość. Na rynku jest sporo kas fiskalnych o wzmocnionej obudowie i to właśnie na takie najlepiej zdecydować się właśnie w tym wypadku.

Dobry pomysłem jest także to, jeśli kasa fiskalna dla mechanika będzie w formie bezprzewodowej. To dlatego, że warsztaty rzadko kiedy posiadają typowe biuro, a więc kasa leży pośród narzędzi i smarów. Bezprzewodowa wersja sprawia, że w razie potrzeby zawsze można ją bardzo szybko przemieścić w inne miejsce. Nie będzie to dużo droższe urządzenie, a jednak jego użyteczność znacząco się zwiększy dzięki temu.