Kasa fiskalna dla fryzjera – kiedy trzeba będzie ją zamontować?

Kasa fiskalna dla fryzjera

Kasa fiskalna dla fryzjera

Prowadzisz salon fryzjerski i nie posiadasz jeszcze kasy fiskalnej, ponieważ roczne dochody Twojej firmy nie przekraczają 20 tysięcy złotych? Jeśli tak jest to pamiętaj, że teraz zmieniły się przepisy i masz już bardzo niewiele czasu na to, aby taką kasę zamontować. Wszystko z tego powodu, że Ministerstwo Finansów odcięło fryzjerów, właścicieli salonów fryzjerskich, od możliwości uniknięcia posiadania kasy fiskalnej. To tak naprawdę odpowiedzialność zbiorowa. Według danych ministerstwa to właśnie między innymi w przypadku salonów fryzjerskich zdecydowanie najczęściej dochodzi do utajania swoich dochodów przed Urzędem Skarbowym. W ten sposób firmy płacą mniejsze podatki i nie osiągają progu 20 tysięcy złotych co zwalnia je z posiadania kasy.Kasa fiskalna dla fryzjera będzie standardowym wystrojem każdego salonu i na pewno początkowo będzie to dość niecodzienny widok. Zapewne niewiele jest takich osób, które miały to szczęście, aby po strzyżeniu dostać od fryzjera paragon. Jeśli to tyczyło się to raczej tych dużych, sieciowych salonów lub takich bardzo ekskluzywnych. Obowiązkiem montażu kasy zostali objęci nie tylko fryzjerzy, ale także między innymi lekarze czy mechanicy. Warto przyjrzeć się nowym przepisom i sprawdzić, czy przypadkiem nasza firma także nie zalicza się do tego grona.

Ostatecznie kasa fiskalna dla fryzjera stanie się faktem 1 marca 2015 roku. Oficjalnie przepisy weszły w życiu wraz z nowym rokiem, ale zawsze prawo daje nam 2 miesiące na dopasowanie się do zmian, a więc stąd właśnie data 1 marca. Naturalnie jeśli tylko nie spóźnimy się z montażem kasy to jak zawsze należy nam się zwrot 90% kosztów poniesionych na jej zakup, maksymalnie może to być 700zł.

Warto mieć na uwadze to, że Kasa Fiskalna Dla Fryzjera może być bardzo sympatycznym elementem wystroju takiej firmy. Nowoczesne kasy potrafią wyglądać naprawdę bardzo elegancko i dobrze wkomponowane w wystrój całego salonu na pewno mogą dobrze świadczyć o naszej firmie. Naturalnie fryzjer nie musi inwestować w nie wiadomo jak porządną kasę. Wystarczy taka najprostsza, ale powinna ciekawie wyglądać.